Zarezerwuj kwaterę w Swornychgaciach u Majki i Witka! Dzwoń do Witka: 514 582 955

czwartek, 29 marca 2012

Swornegacie, gdzie dobrze zjeść.

Porządne kwatery prywatne w Swornychgaciach mają swoje wyposażone kuchnie i grille wydzielone specjalnie dla gości, nie brak dość dobrze zaopatrzonych sklepów. Jednak to nie znaczy, że musisz osobiście gotować obiady, zamiast pływać czy jeździć na rowerze.

 1. WAGANT ! Kiedyś była tu tylko jedna wiejska knajpa:

Wejście do smażalni i na lody włoskie
Wejście do Waganta, blisko kościoła, tu także kupisz latem świeże warzywa i uraczysz się lodami włoskimi. Smażalnia ryb z tyłu za  Wagantem.Wagant, dziś trochę odświeżona i oferująca dobre smażone ryby w smażalni z tyłu za restauracją.


Za Wagantem, nad Brdą knajpka dla kajakarzy, można wyjść na choję z kajaków i nawet potańczyć.


2. BAR LEŚNY przy głównym deptaku.
  Nowy bar, tu można szybko  i dobrze zjeść.

3. FULL restauracja, bar, sklep samoobsługowy. 


Kilka ładnych lat budował się tzw. Full (kiedyś mordownia w sąsiednim budynku) a dziś najnowocześniejsza restauracja i bar we wsi. Tu także odbywają się ciekawe imprezy, mają rzutnik i duży ekran, zapraszają muzyków... Mają nawet windę dla wózków inwalidzkich.
U góry restauracja i bar a na dole sklep spożywczy.4. JEZIORNA  restauracja i wypożyczalnia kajaków
Nad samym jeziorem jest też ekskluzywna restauracja Jeziorna z pływającą po jeziorze Karsińskim platformą. Fajnie jest tam wypić piwo i poczuć bujanie fal. Tu przyjeżdżają młode pary robić zdjęcia ślubne. Tu też odbyło się nie jedno wesele.
5. BAJA  sklep spożywczy i chemiczny.
Na kolację czy śniadanie warto zaopatrywać się w sklepie BAJA, obok Wiejskiego Domu Rzemiosła. Tam zawsze kupisz świeże jedzenie, mają dobre wędliny i mięso z Brus i pyszny regionalny chleb. Sklep prowadzą właściciele, którzy wiedzą jak dobre doradzić, żeby klienci do nich wracali.6. PRZYSTAŃ  KUSZNIEREWICZA
Jest jeszcze restauracja na Przystani Kusznierewicza na Psiej Górze. Miejsce ładne, ale gości nie ma, bo przystań ciągle na dorobku. Zresztą brama główna  ośrodka mówi sama za siebie. 
Restauracja na Przystani Kusznierewicza


Brama główna przystani


7. PRZYSTAŃ KAJAKOWA  WITOCZNO 
Warto też wejść na dobre pierogi na przystani kajakowej nad j. Witoczno, tam znajdziesz mały, ale fajny barek.


Wnętrze baru przy przystani kajakowej nad j. Witoczno
8. MYLOF - to wprawdzie 25 km od Swornychgaci, ale bardzo polecam. Przy hodowli pstrągów można nie tylko kupić świeże lub wędzone ryby, ale też zjeść świeżo usmażonego pstrąga. PYCHA!!! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz